Jak na levné letenky po Evropě a blízkém okollí

Možná nečekáte, že vám tímto článek můžu přinést něco nového. Všichni znáte Ryanair, WizzAir a pamětníci možná i SkyEurope. Ale přes všechny tyto společnost je vyhledávání letenek trošku obtížné. Pokud chcete levně cestovat po Evropě a nezáleží vám úplně na tom kdy a kam pojedete, tak jaké máte možnosti? Jdete na stránky těchto low-cost dopravců a zkoušíte různá místa a data. Flexibilita skoro nulová, kromě toho, že si můžete nastavit rozpětí 3 dnů u data odletu/příletu. Asi málokdo z vás to takto zkouší a doufá, že narazí na výhodné ceny.

Docela převratná v tomto směru je nová služba Skypicker, která vznikla loni a je dílem českých programátorů. Jak to funguje?

1. Můžete si nastavit, že letíte z České Republiky, kamkoliv a kdykoliv v následujících měsících a vyhledávač vám ze všech možných letů vybere ty nejlevnější. 

2. Nastavíte si určité datum, nebo celý měsíc kdy chcete cestovat, jak dlouho byste rádi zůstali a vyhledávač vám opět ze všech dostupných letů kamkoliv nabídne ty nejlevnější lety, kam se v tomto datu můžete podívat.

3. Víte kam pojedete a je vám úplně jedno kdy? Tak v tomto případě můžete vyplnit zemi a datum nechat volné. A máte tak jistotu, že třeba do Maroka se podíváte za cenu už od 188 Euro za zpáteční letenku.

Kromě odletů z Česka můžete vybrat také odlety z jakékoliv libovolné země. Což oproti klasickým vyhledávačům (jako je Skyscanner nebo Pelikan) je výhoda v tom, že nemusíte vyplňovat konkrétní letiště ale jen zemi.

Mimochodem zakladatel Skypickeru chce jít ještě dál:
"uděláme web, který na světě nemá obdoby. Propojíme letadla, vlaky, autobusy, lodě, metro… Uděláme jeden celosvětový IDOS, který vám ve zlomku vteřiny najde spojení z Horních Kotěhůlek až do Springfieldu. Samozřejmě včetně ceny, jízdního řádu a možnosti ihned zabookovat lupeny. Celý světový travel na jednom webu, v jedné databázi."
http://www.tyinternety.cz/2013/03/18/clanek/skypicker-rok-pote-pravdivy-pribeh-jednoho-ceskeho-startupu/

Za sebe musím říct, že letenku jsem si přes to ještě nekupoval. Ale služba mě již teď tak nadchla, že jsem se musel podělit. Pokud již znáte, tak se v diskuzi podělte o svoje zkušenosti.