Las Vegas - město hříchu, dětí a důchodců


Pokud chcete vidět největší kýč Ameriky, Las Vegas byste rozhodně neměli vynechat. Levně a luxusně se
ubytujte a hlavně utrácejte! Celé město jako by křičelo: Kup si mě! Ve městě se střídají obchody se sladkostmi, restaurace a kasina s všudypřítomnou reklamou na prostituci. Las Vegas je přesně takové jaké jsem očekával. Není plné mafiánů nebo velkých hráčů v drahých oblecích, ale tlustých amerických turistů, kteří nakupují levné suvenýry, hrají na automatech (sázky začínají od 1 centu) a jakmile pošlou děti spát, vypraví se na striptýz. New York se dal nazvat živým městem, ale Las Vegas je "virtuální" město plné kýče. Anomálie v poušti

Las Vegas a především jeho část známa jako The Strip (široký bulvár plný kasin) se rozrostlo ve 30. let minulého století při stavbě přehrady Hoover Dam. Tisíce dělníků, kteří v náročných a život ohrožujících podmínkách stavěli toto monumentální dílo, dojížděli do tehdy malého města za zábavou. Příhodné zákony a poptávka po lehkovážné zábavě dala vzniknout zábavě na jednu noc. Již v této době se Las Vegas stávalo městem zábavy a nejenom dělníci ze stavby se sjížděli zde prožít svůj sen. Bulvár The Strip se rozrůstal a zastínil samotné centrum města, které je dnes poloprázdné.Downtown
Kancelářské budovy jsou sice zaplněné, ale ulice jsou povětšinou prázdné. Připomíná to počítačovou hru San Andreas. Černoši se prohánějí na kolech typu "low ride", s hodně nízce položenými sedadly. Každý druhý obchod je zastavárna, prodejna s alkoholem nebo malý striptýzový klub. Neupravované domy a pohledy místních 15letých gangsterů postávajících v hloučcích na ulici nám dávali jasně najevo, že tady nejsme vítáni. Mezi nevábně vypadajícími striptýzovými kluby však zářily svatební kaple. Oženit se striptérkou není nikde tak snadné jako v Las Vegas. Takhle nějak vypadá hlavní třída v centru Las Vegas.


View Larger Map

Kde to žije, je The Strip, který se rozrůstá jak do šířky tak do délky a letiště již leží jen pár stovek metrů o tohoto faktického centra Las Vegas. Budovy okolo Stripu jsou honosné kýče, které napodobují světové památky. Velkých kasin jsou tu desítky. Většinou se jedná o kombinaci kasin, divadelních striptýzů (kabaretní vystoupení) a nákupních center. V horních patrech těchto budov jsou hotely. Jestli chcete někde v hotelu zažít luxus, tak nemá cenu platit příliš někde jinde v USA. V Las Vegas vás pokoj pro 4 v 3 hvězdičkovém hotelu může stát pouhých 1200 Kč na noc. S luxusním hotelovým bazénem a vířivkou v ceně.

Pokud se vydáte na procházku po Stripu v létě večer, tak se připravte, že i krátce po setmění teploty atakují 40 stupňů. Určitě vám přijde vhod zázemí klimatizovaného kasina, která jsou průchozí. A tak mohou davy turistů pochodovat ulicí (někdy i v několika patrech) i kasiny . Když vidíme složení turistů, jsou to nejčastěji rodinky s dětmi a prarodiči. Člověk by i zapomněl, se se tomu říká město hříchů, když vidí na ulici komiksové postavičky, Elvise a Justiny Biebery a kolem nich hloučeky dětí. Dalším typickým pohledem jsou babičky tahající za páky jednorukých banditů. V tomto složení turistů je až šokující, jak velice otevřeně se zde propaguje prostituce  Na ulicích jsou každých pár desítek metrů stojany, jako na noviny, až na to, že místo deníku E15 jsou všude inzertní časopisy s fotkami nahých žen (s hvězdičkou na intimních místech). Jedna nebo více dodávek neustále projíždí po několika proudovém Stripu s nápisy jako tento: Do toho nás neustále zastavovali lidé v oranžových reflexních vestách, kteří práskali kartami, aby upoutali vaši pozornost a pak nám vnucovali balíčky karet plné žen s telefonními čísly a jak jinak než: Free delivery to your hotel room.

Proč jet do Las Vegas a kam zajít:

Las Vegas je na cestě z Kalifornie do národních parků v Utahu a Arizoně. Příhodná lokalita a levné ubytování z něj dělá místo, kde stojí za to se levně vyspat a být udivován tímto kýčem. Kromě atmosféry města, která se někomu může zdát odporná, je i zde pár míst, které stojí za návštěvu.

Bellagio Buffet
Přímo v tomto známém kasinu se nachází asi nejslavnější buffetová restaurace ve městě. Za vstupné 20 dolarů na oběd a 40 dolarů na večeři můžete 2 hodiny jíst do prasknutí. Výhodné je jít tak hodinu před večeří, protože za vstupné 20 dolarů můžete ochutnat večerní menu, které je bohatější než to odpolední. Takže rada zní, nechte si něco volné místo v žaludku.Bellagio Fotain
Přímo na ulici před hotelem kasinem Bellagio je tato do rytmu hrající fontána, která Křižíkovu fontánu na Pražském výstaviště shrábne do kapsy.
Hooverdam
Jen necelou hodinu jízdy o Las Vegas se nachází to místo, které umožnilo rozkvět tohoto města. Přehrada vypadá opravdu impozantně, ale nedoporučuji prohlídku za 10 dolarů. Po čekávaní ve frontě Vám pouští propagační video o tom, jak je tato přehrada úžasná a umožnila rozkvět celé Kalifornie. Ale ze zákulisý elektrárny uvidíte dvě nudné místnosti. Přesto však pro hráče Falout New Vegas nutnost!


Tučná jídla, obsluha ve zdravotních sexy oblečcích a ty největší hamburgery smažené na sádle s neomezenou porcí hranolků k tomu. A jako bonus, kdo má více jako 150 kg jí zdarma. Jestli chce vidět jak jí americká prasata, je to ideální místo na pozorování. Video níže je krátká reportáž o tom, že vlastně majitel této restaurace chce Američanům ukázat jak nechutně se stravují. Btw: Maskot této restaurace, který zde jedl zdarma zemřel ve věku 29 let a proto povolali zpět do práce bývalého maskota zotavujícího se z otevřené operace srdce.