Nejteplejší den v roce

V předpovědi počasí jsem před pár dny zaslechl, že 17.8. má být poslední z nejteplejší dnů v tomto roce. Ještě aby ne, když tento den městem prochází průvod sexuálních menšin Prague Pride. O těchto duhových průvodech jsem měl vždy matnou představu. Nikdy jsem žádný na vlastní oči neviděl. Jediné, co se obvykle objevilo v novinách byli chlupatí muži v kožených řemenech, transsexuálové a drsné lesbičky ukazující prsa. S představou toho, že uvidím takové extrémní exhibicionisty jsem se vypravil nafotit tento průvod.

I psi mohou být gayové. U těchto dvou si jistý nejsem a ti nejslavnější gay psi Františka Fuky se účastnit nemohli. Letos jeden z nich zemřel. Byl jsem velmi překvapen, že to není žádný průvod extremistů. Provokativně a nechutně oblečení lidé se samozřejmě našli, ale bylo jich maximálně pár stovek. A to podle médií šlo průvodem 10 - 15 tisíc účastníků. Tak ještě se aby se pár extrémů nenašlo. Většina účastníků průvodů však měla naprosto normální oblečení a duhovou vlajku k tomu. Šli tam páry homosexuální i heterosexuální. Nebylo to až na pár výjimek nic pobuřujícího. Mám pocit, že největší kritici (Václav Klaus) tento průvod nikdy neviděli na vlastní oči. Ty extrémy vidíme na fotkách, ale pravda je taková, že dnes Prahou prošel pochod lásky a tolerance. Ještě než se podíváte na samotné fotografie přečtěte si diskuzi ke článku na iDnes.cz. Nikdo z diskutujících to samozřejmě na vlastní oči neviděl, takže chápu, že to odsužují. Ale 95%  účastníku se oblékla úplně normálně.

Poznatek na závěr: Při pražském maratonu má příliš obepnuté elasťáky mnohem více můžu než na průvodu gayů.


Na co se tato paní tak znechuceně dívá? Je snad homofobní?Myslím, že výraz paní nahoře vystihuje styl tohoto pána dokonale. Tak toto je nová sexuální menšina. Pán mi nechtěl ale prozradit která a dal mi jen vizitku s web adresou. Nemám odvahu se podívat. 

Spousta gayů si oblíbila policejní uniformy. Jeden z větších extrémů. Pán s igelitkoku a břichem procházel davem a opovrženě se díval všude okolo. 

Většina lidí však byla oblečených takto. Jediné 

Profesor Martin C. Putna letos zvolil méně konfliktní transparent. A spolu s indickým transsexuálem šli v čele průvodu. 


Některé politické strany to pojali jako volební kampaň.

Ano i pár takových můžu tam bylo. 

Muž či žena?

Totální gay pes.
Pozdrav pro prezidenta

Tento člověk zde nemohl chybět

Průvod končí na Letné.

Více fotografií najdete u mě v galerii na Facebooku.