Ázerbájdžán - šílený nápad?

Osobně neznám nikoho, kdo byl v Ázerbájdžánu, natož aby to byla pro někoho vysněná prázdninová destinace. Když jsem však zahlédl nějaké obrázky z hlavního města, které se teď snaží díky ropě stát novým Dubajem, řekl jsem si, že by to stálo za návštěvu. Rozhodně dříve než to bude plné turistů.


Jenže takových nápadů mám denně desítky a většina skončí na odkladišti myšlenek a nápadů, které nejspíš nikdy nezrealizuju ať už pro jejich komplikovanost, nesmyslnost, nudnost a nebo bohužel vlastní pohodlnost. Na začátku června jsem však intenzivně začal sledovat (jo měl jsem učit na zkoušky) portály nabízející akční letenky a podařilo se mi díky www.cestujlevne.com koupit letenku do Izraele za 1700 Kč. To mě nakoplo a začal jsem se pídit po ještě exotičtějších lokalitách. Pokud hledáte nejlevněšjší letenky doporučuji kromě již mnou popsáného serveru Skypicker také pro mě nový portál Airixo.com, kde jsem také našel zajímavě kombinovanou a nejlevnejší letenku do Ázerbájdžánu. Avšak cena 8000 Kč nebyl žádný zárak. Když jsem tu letenku rozklikl byla to celkem šílená kombinace. Praha-Tel Aviv-Budapešť-Baku. Z toho Budapešť – Baku 2200 Kč. To nebyla vůbec špatná cena za zpáteční letenku. Bez přemýšlení jsem vytáhl kreditní kartu a koupil ji. 

A teprve potom jsem si o té zemí začal něco zjišťovat. Co jsem věděl? Je to "zakavkazská" republika u Kaspického moře a vládne tam nějaký diktátor, kterého k nám Miloš Zeman letos pozval a pravdoláskaři včetně mě nebyly moc nadšení (on to nakonec byl Kyrgyzstán, ale ne že by vládce Ázerbájdžánu byl velký demokrat). 

Takže jsem měl letenky a začal jsem zjišťovat více. OK víza! To mě nenapadlo. Nejdou vyřídit na letišti po příletu, to může být trochu problém. Aha musím mít oficiální pozvání od někoho místního, nejlépe od premiéra nebo ministra zahraniční. No řekl jsem si, že jsem asi vyhodil 2200 Kč. Ale chvilku jsem si připadal dobrodružně. Docela dost peněž za 10 min pocitu budoucího dobrodružství.

Když jsem na stránkách našeho ministerstva zahraničí pokračoval ve čtení seznamu, kdo mě může pozvat do země, tak úplně na posledním místě byly místní cestovní kanceláře, které to také běžně dělají.

Takže moje dobrodružství opravdu začíná. Držte mi palce na ambasádě a těšte se na pokračování tohoto šíleného nápadu.